09177055478
کلینیک اندومتریوز و لاپاروسکوپی
اندومتریوز یک بیماری مزمن و خوش خیم و نسبتا شایع در بین زنان سنین باروری است که 5 الی 15 درصد زنان را گرفتار می کند و شیوع آن درافراد دارای ناباروری به 30 -50 درصد می رسد لذا لزوم اقدامات تشخیصی و درمانی اعم از دارویی و جراحی در مراکز ناباروری احساس می شود.


اندومتریوز یک بیماری مزمن و خوش خیم و نسبتا شایع در بین زنان سنین باروری است که 5 الی 15 درصد زنان را گرفتار می کند و شیوع آن درافراد دارای ناباروری به 30 -50 درصد می رسد لذا لزوم اقدامات تشخیصی و درمانی اعم از دارویی و جراحی در مراکز ناباروری احساس می شود.

بدنبال این احساس نیاز اولین فعالیتهای تحقیقاتی و پژوهشی اندومتریوز توسط اساتید محترم پژوهشگاه پویش درمان آقای دکتر زرنانی و پروفسور شروین آغازشده با حمایت ها و پشتیبانی بی دریغ آقای دکتر آخوندی در سال 1390 پایه گذاری کلینیک آندومتریوز پویش درمان انجام شد و در راه اندازی کلینیک، درکنار اقدامات اولیه پژوهشی، با تشکیل جلسات متعدد گروه پژوهشی و اجرایی ساختار پرونده های بالینی بیماران، روند معاینه و درمان و پیگیری بیماران مبتلا به اندومتریوز صورت گرفت و بعد از آماده سازی فضای مناسب و تجهیزات اتاق عمل جراحی اندومتریوز و جذب فلوشیپ لاپاروسکوپی پیشرفته آندومتریوز 17 اردیبهشت 1391کلینیک بطور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

در کنار امور تحقیقاتی آموزش فلوهای لاپاروسکوپی آندومتریوز نیز به استادی پروفسور شروین و خانم دکتر اکبری اغاز شد از همان ابتدای بنای کلینیک محققانی نیز از پژوهشگاه پویش درمان با راه اندازی بیو بانک آندومتریوز در زمینه ژنتیک و ایمونولوژی آندومتریوز کار خود را آغاز کردند و به تدریج اتاق عمل های جراحی پیشرفته آندومتریوز با بکارگیری حداکثر امکانات جراحی آندومتریوز و انجام جراحی در این زمینه در مرکز درمان پویش درمان راه اندازی شد و در ادامه راه اساتیدی از گروه لاپاروسکوپی و آندومتریوز مانند: دکتر عاشق، دکتر آصف جاه، دکتر مهدوی، و دکتر خزعلی با هدف اموزش و درمان به جمع کلینیک آندومتریوز پیوستند.

ساختار نهایی آموزش جراحی لاپاروسکوپی آندومتریوز با حضور پنج ساله دکتر خزعلی از سال 1392 الی 1397تکمیل گردید و منجر به تربیت و فارغ التحصیلی چهار نفر متخصص زنان و فلوشیپ لاپاروسکوپی پیشرفته اندومتریوز (دکتر شادجو، دکتر پادمهر، دکتر گرگین، دکتر کارگر) گردید و اکنون نیز دو نفر از همکاران متخصص زنان در حال طی دوره تکمیلی فلوشیپی لاپاروسکوپی پیشرفته (دکتر احمدبیگی، دکتر طالبی) هستند.

در سالهای 2014 تا 2017 کلینیک آندومتریوز پویش درمان به انجمن لاپاروسکوپی زنان انگلستان BSGE پیوست و در واقع اولین مرکز خارج از انگلستان (چهل مرکز) در زمینه لاپاروسکوپی اندومتریوز بود ودر سال 2016(1395) توانست مقام اول فعال جراحی را دربین حدود چهل مرکز وابسته به BSGE کسب کند.

برگزاری دو کنگره بزرگ بین المللی جراحی کم تهاجمی و آندومتریوز با حضور اساتید و سخنرانان ایرانی و خارجی و انجام جراحی زنده لاپاروسکوپی درسال 1395 و 1391 از دیگر افتخارات و دستاوردهای مرکز ناباروری پویش درمان و کلینیک آندومتریوز بود.

اکنون پژوهشگاه پویش درمان افتخار دارد که با حضور جراحان فعال اندومتریوز و تیم جراحی منحصر به فرد خود محل مراجعه صدها دردمند آندومتریوز به این مرکز بوده و توانسته است خدمات شایانی را در رابطه با تشخیص و درمان آندومتریوز در عرصه درمان ارایه کند.

کلینیک اندومتریوز پویش درمان از سال 1390 تا سال 1400 شاهد20000 مراجعه بیمار اندومتریوز 1565جراحی لاپاروسکوپی موفق اندومتریوز بوده است و 350 مورد بارداری موفق در میان افراد خواهان بارداری 950 و نازایی800 بوده است.

درمان ناباروری و نازایی IVF

حدود ۱۰-۱۵ درصد زوج‌ها نابارور هستند و در اغلب موارد نیاز است از روش‌های کمک باروری که در اصطلاح علمی به آن‌ها (Assisted Reproductive Techniques (ART می‌گویند، استفاده شود. روش‌های کمک باروری انواع بسیار زیاد دارند که از بسیار ساده شروع و به بسیار پیچیده ختم می‌شوند. باید دانست که هر زوجی نیازهای مخصوص به خودشان را دارند و باید روش مناسب همان زوج را به آن‌ها پیشنهاد کرد.IVF مانند IUI یکی از روش‌های کمک باروری (ART) است. برخلاف آی یو آی (IUI) که در آن اسپرم‌های مرد توسط لوله‌ای وارد رحم خانم می‌شوند، در آی وی اف (IVF) تخمک خانم با اسپرم مرد در خارج از بدن، در محیط آزمایشگاه باهم ترکیب می‌شوند و پس از لقاح، جنین حاصله در داخل رحم خانم گذاشته می‌شود.از زمان تولد اولین نوزاد با استفاده از روش درمانی IVF در سال ۱۹۷۸، این روش درمانی، امید تازه‌ ای برای زوج‌های نابارور به وجود آورده است. IVF مخفف اصطلاح In Vitro Fertilization یا لقاح خارج رحمی است.

اطلاعات تماس

آدرس: ایران ،فارس ، شیراز، قبل از پل چمران، ساختمان شایان، طبقه 6

موبایل : 09177055478

ایمیل : info@puyeshdarman.com