09177055478

من یک سال پیش اندومتریوز داشتم و عمل کردم ممکنه نازا بشم ؟

در صورتی که سابقه عمل تخمدان یا لوله های رحم را داشته اید نیاز به بررسی باروری دارید .بیماری هایی نظیر آندومتریوز یا کیست تخمدان یا چسبندگی ها می تواند باعث کاهش فعالیت تخمدان شود . به همین دلیل هر چه سریعتر برای بررسی باروری به پزشک یا مراکز درمان ناباروری مراجعه کنید .

حاملگی در سن بالا خطرناک هست؟

با بالارفتن سن قدرت باروری کاهش پیدا می کند بنابراین با پزشک خود قبل از بارداری مشورت کنید و در صورتی که قصد بارداری دارید زودتر اقدام کنید زیرا احتمال مشکلات در بارداری در سنین بالا وجود دارد .

تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری امکان دارد ؟

 تعیین جنسیت تحت شرایطی قابل انجام است . سه روش برای این کار وجود دارد :

رژیم غذایی
از لحاظ علمی این روش هنوز ثابت نشده است و نمی توان به طور قطع گفت که نوع غذا در جنسیت جنین موثر می باشد .

روش IUI
در زمان تخمک گذاری از این روش با رعایت تغذیه می توان برای تعیین جنسیت استفاده کرد .

سن بالای آقایان بر قدرت باروری شان تاثیر دارد ؟

هر چه سن مردان بالاتر می رود از قدرت باروری آنها کاسته می شود . بررسی ها نشان داده است که اگر خانمی 25 سال سن داشته باشد و همسر 40 سال داشته باشد مدت انتظاری که از زمان شروع به بچه دار شدن می کنند 4 الی 5 برابر بیشتر از سن پایین تر مرد است . از لحاظ سیستم بیولوژیک و فیزیولوژیک نیز مرد با بالارفتن سن دچار تغییراتی می شود . شکل اسپرم تغییر پیدا کرده و مقدار آن کاهش پیدا می کند . DNA اسپرم در بالای 40 سال کاهش پیدا می کند . بنابراین در سنین بالا قبل از باروری ارزیابی اسپرم باید صورت گیرد .

درمان ناباروری و نازایی IVF

حدود ۱۰-۱۵ درصد زوج‌ها نابارور هستند و در اغلب موارد نیاز است از روش‌های کمک باروری که در اصطلاح علمی به آن‌ها (Assisted Reproductive Techniques (ART می‌گویند، استفاده شود. روش‌های کمک باروری انواع بسیار زیاد دارند که از بسیار ساده شروع و به بسیار پیچیده ختم می‌شوند. باید دانست که هر زوجی نیازهای مخصوص به خودشان را دارند و باید روش مناسب همان زوج را به آن‌ها پیشنهاد کرد.IVF مانند IUI یکی از روش‌های کمک باروری (ART) است. برخلاف آی یو آی (IUI) که در آن اسپرم‌های مرد توسط لوله‌ای وارد رحم خانم می‌شوند، در آی وی اف (IVF) تخمک خانم با اسپرم مرد در خارج از بدن، در محیط آزمایشگاه باهم ترکیب می‌شوند و پس از لقاح، جنین حاصله در داخل رحم خانم گذاشته می‌شود.از زمان تولد اولین نوزاد با استفاده از روش درمانی IVF در سال ۱۹۷۸، این روش درمانی، امید تازه‌ ای برای زوج‌های نابارور به وجود آورده است. IVF مخفف اصطلاح In Vitro Fertilization یا لقاح خارج رحمی است.

اطلاعات تماس

آدرس: ایران ،فارس ، شیراز، قبل از پل چمران، ساختمان شایان، طبقه 6

موبایل : 09177055478

ایمیل : info@puyeshdarman.com