09177055478
کلینیک تشخیص و درمان سقط مکرر
سقط مکرر به مواردی اطلاق می‌شود که سقط به صورت خود به خودی و حداقل دو تا سه بار متوالی تکرار شده باشد. خانم‌هایی که 2 بار سقط خود به خودی و پشت سرهم و یا دو بار انتقال جنین ناموفق داشته باشند، کاندیدای معرفی به کلینیک درمان سقط مکرر خواهند بود.


آشنایی با کلینیک تشخیص و درمان سقط مکرر
سقط مکرر به مواردی اطلاق می‌شود که سقط به صورت خود به خودی و حداقل دو تا سه بار متوالی تکرار شده باشد. خانم‌هایی که 2 بار سقط خود به خودی و پشت سرهم و یا دو بار انتقال جنین ناموفق داشته باشند، کاندیدای معرفی به کلینیک درمان سقط مکرر خواهند بود.

این امر می‌تواند به صورت مراجعۀ مستقیم زوجین به کلینیک سقط مکرر و یا با معرفی از طریق همکاران متخصص درمان ناباروری به این کلینیک آغاز شود. مبتلایان به سقط مکرر توسط 2 گروه از متخصصان، زنان و زایمان و ایمونولوژی باروری معاینه می‌شوند. پس از معاینه و انجام خدمات تشخیصی لازم، در صورت ضرورت زوج به مشاوران مرکز شامل متخصصان ژنتیک، عفونی، جنین شناسی، داخلی- غدد و روانپزشکی ارجاع داده می‌شوند. در تمام مراحل بررسی و مشاوره قبل از درمان، لازم است که زن و شوهر همراه هم به کلینیک مراجعه کنند.

در صورت شکست درمان، موضوع در تیم تخصصی درمان سقط مکرر، شامل متخصصان زنان و زایمان، ایمونولوژی، جنین شناسی و ژنتیک و با حضور زوج بررسی می‌شود و درمان پیشنهادی ارائه خواهد شد. گفتنی است بسیاری از علل سقط مکرر شناخته شده‌اند، به طوری که محققان و متخصصان این مرکز با انجام مطالعات و جمع آوری اطلاعات لازم در زمینۀ راه‌های تشخیصی و درمانی موارد گوناگون سقط مکرر، توانسته‌اند بیش از 60% مبتلایان را درمان کنند. در این کلینیک در همۀ مراحل درمانی، ماماهای مربوط به پیگیری درمان، همراه زوجین خواهند بود.

درمان ناباروری و نازایی IVF

حدود ۱۰-۱۵ درصد زوج‌ها نابارور هستند و در اغلب موارد نیاز است از روش‌های کمک باروری که در اصطلاح علمی به آن‌ها (Assisted Reproductive Techniques (ART می‌گویند، استفاده شود. روش‌های کمک باروری انواع بسیار زیاد دارند که از بسیار ساده شروع و به بسیار پیچیده ختم می‌شوند. باید دانست که هر زوجی نیازهای مخصوص به خودشان را دارند و باید روش مناسب همان زوج را به آن‌ها پیشنهاد کرد.IVF مانند IUI یکی از روش‌های کمک باروری (ART) است. برخلاف آی یو آی (IUI) که در آن اسپرم‌های مرد توسط لوله‌ای وارد رحم خانم می‌شوند، در آی وی اف (IVF) تخمک خانم با اسپرم مرد در خارج از بدن، در محیط آزمایشگاه باهم ترکیب می‌شوند و پس از لقاح، جنین حاصله در داخل رحم خانم گذاشته می‌شود.از زمان تولد اولین نوزاد با استفاده از روش درمانی IVF در سال ۱۹۷۸، این روش درمانی، امید تازه‌ ای برای زوج‌های نابارور به وجود آورده است. IVF مخفف اصطلاح In Vitro Fertilization یا لقاح خارج رحمی است.

اطلاعات تماس

آدرس: ایران ،فارس ، شیراز، قبل از پل چمران، ساختمان شایان، طبقه 6

موبایل : 09177055478

ایمیل : info@puyeshdarman.com